ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

עסק קטן הוא אולי קטן במחזורים ובמספר העובדים, אבל הוא ממש לא קטן באתגרים היום יומיים להפך, האתגרים והדילמות העסקיות עבור העסק הקטן הן מורכבות במיוחד ואת זה אני יכולה לאמר בביטחון לאחר שעבדתי שנים בעסקים גדולים, בתפקידים מאוד בכירים ובשנים האחרונות אני עובדת עם בעלי עסקים כיועצת עסקית.

הסוגיות הן אותן סוגיות בהבדל יחיד, בעסקים גדולים יש לרוב רשת בטחון, יש עוצמה ומנופים שלא קיימים בעסק הקטן ולכן האתגרים עבור בעלי עסקים קטנים הם גדולים יותר ואישיים יותר וזה לצד משאבים מצומצמים יותר.

שיווק, מכירות, ניהול כספים, תמחור, פיתוח מוצרים, תזרים, שיתופי פעולה, ניהול עובדים, ריווחיות, כל רכיבי העוגה נמצאים ובכדי להצליח לפעמים יש הרגשה שעסקים קטנים צריכים להיות סופרמנים כל יכולים.

אם ניקח לדוגמא – בעל עסק קטן חייב הרי לדעת לספר את הסיפור שלו באופן מבריק ובערוצים הנכונים כך שידליק את לקוחות יעד (זה נקרא שיווק), זה להיות אלוף במכירות כי לא מספיק ששמעו עליו הוא גם צריך לסגור את המכירה ולהפוך את המתענינים ללקוחות משלמים, יצירתיות? בוודאי – הרי בלי יצירתיות ופיתוח מוצרים ושירותים חדשים העסק יעמוד במקום ואנחנו יודעים שמי שעומד במקום נזרק במהירות לאחור (זה נקרא פיתוח עסקי), שלא לדבר על הבנה במספרים, תמחור, ריווחיות, תזרים ועוד ועוד מה שנקרא ניהול פיננסי, כמו כן, רצוי שידע לדעת לגייס את העובדים הנכונים לעסק ואז לנהל אותם ולהנהיג אותם כך שיהיו מאותגרים במידה וירצו לתת את הטוב ביותר שלהם כל יום.

בעל עסק קטן חייב להבין ולשלוט בכל כך הרבה תחומים שזה לא מפתיע שכל כך הרבה עסקים מרימים ידיים בשלב זה או אחר ופשוט נסגרים לעיתים זה קורה אחרי שנוצרו נזקים כלכליים של ממש. (למען הדיוק 90% מהעסקים נסגרים תוך חמש שנים).

ייעוץ עסקי לעסק הקטן מאפשר לקבל פרספקטיבה נוספת על העסק ולהבין באמת מה מעכב את הצמיחה של העסק, האם זה השיווק או המכירות או אולי בכלל המצב המנטאלי והאמונות של בעל העסק, כך או כך ייעוץ עסקי יכול לזקק ולתת את הכיוון הנכון להמשך צמיחה בעסק.

מפגש עם יועץ עסקי עם ניסיון שעבד עם עשרות רבות של עסקים ויש לו את הידע הנדרש יכול במהירות לשים את האצבע על הנתיב הקריטי זה שמעכב את הצמיחה ולטפל ישירות בו. יועץ עסקי מיומן עם הבנה גם בתחום העסקים וגם בתחום המנטאלי יכול לתת את הכלים המתאימים למצבים השונים ולהעביר את העסק לפסים של צמיחה וגדילה.

אומרים ש 80% מההצלחה בעסקים זה האנרגיה והמצב המנטאלי של בעל העסק, ורק 20% זה המודלים העסקיים האסטרטגיה ושאר המרכיבים העסקיים, ולכן כשאתם באים לבחור יועץ עסקי לעסק שלכם, תקחו אחד שיוכל לסייע לכם הן בתחום העסקי והן בתחום המנטאלי, יועץ שיתן לכם את האנרגיה והמוטיבציה, את התשוקה לעשות את הדברים, את הכח להתמודד למרות האתגרים שבדרך, לצד הבנה עסקית מעולה, כלי ניהול ובנית אסטרטגיה שיווקית מוצלחת, יועץ עסקי שיתן לכם את הכלים לסגור מכירות בצורה מהירה ואפקטיבית.

מומלץ לבחור יועץ עסקי שילווה אתכם בתהליך קבלת ההחלטות כזה שיהיה שם בשבילכם.

איך תדעו אם אתם צריכים ייעוץ עסקי עכשיו?

 כמה שאלות אתם יכולים לשאול את עצמכם לפני החלטה לפנות לקבלת ייעוץ עסקי:

 • האם אתם ריווחים?
 • האם השיווק שלכם מביא לכם את התוצאות הרצויות?
 • האם אתם מקבלים מספיק פניות לעסק שלכם?
 • האם אתם מצליחים להפוך את כמות הפונים ללקוחות משלמים כך שאתם מרוצים מההכנסה שלכם?
 • האם יש לכם תמונה ברורה ומלהיבה לאן אתם רוצים להגיע עוד שנה שנתיים ושלוש מהיום?
 • האם יש לכם את הכיוון והצעדים איך להגיע לשם?
 • האם יש לכם את האנרגיה והתשוקה לעשות את זה?
 • האם אתם יודעים מה מיוחד בכם ולמה יקנו מכם?
 • האם אתם נחושים ופועלים באופן עקבי לכיוון המטרות שלכם?
 • האם העובדים שלכם מביאים את הטוב ביותר שלהם כל יום לעבודה?
 • ואולי הכי חשוב – האם בסוף היום אתם נהנים?

אלו רק שאלות למחשבה, אם עניתם לא על לפחות על שאלה אחת, עשו את הצעד עכשיו וקחו ייעוץ עסקי שיסייע לכם להשיג את המטרות שלכם ולהינות.